5 powodów, dla których Twoja firma powinna skorzystać z agencji rekrutacyjnej

dlaczego warto korzystać z agencji rekrutacyjnej

W Twojej firmie pojawił się wakat. Otworzyłeś rekrutację. Na firmowego maila zaczęły spływać aplikacje. Spędziłeś długie godziny na przeglądaniu otrzymanych CV, przeprowadziłeś kilkadziesiąt rozmów kwalifikacyjnych i kiedy już myślałeś, że znalazłeś idealnego kandydata, ten wycofuje się, a Ty musisz zacząć wszystko od nowa. Znowu przeglądasz aplikacje, znowu prowadzisz rozmowy, znowu umawiasz spotkania. Rekrutacja to niekończąca się opowieść. A co gdyby tak powierzyć cały proces komuś innemu? Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji rekrutacyjnej!

Spis treści:

  1. Agencja rekrutacyjna – czym tak właściwie się zajmuje?
  2. Oszczędność czasu i zasobów przede wszystkim
  3. Pozyskasz najlepszych pracowników
  4. Rekrutacja na najwyższym poziomie = lepszy wizerunek firmy na rynku pracy
  5. Nieocenione wsparcie w trudnych rekrutacjach
  6. Ostatecznie to Ty zdecydujesz, kogo zatrudnisz

Agencja rekrutacyjna – czym tak właściwie się zajmuje?

Agencja rekrutacyjna to firma, która zajmuje się kompleksowym przeprowadzaniem rekrutacji na zlecenie klientów, czyli przedsiębiorstw zainteresowanych zatrudnieniem jednego bądź kilku pracowników na określone stanowiska. W agencji pracują wyłącznie eksperci z bogatym doświadczeniem w obszarze pozyskiwania pracowników:

  • rekruterzy, którzy czuwają nad przebiegiem procesu rekrutacji, a więc publikują ogłoszenia, dokonują selekcji CV, przygotowują zadania rekrutacyjne i przeprowadzają rozmowy,
  • headhunterzy, których zadaniem jest pozyskiwanie pracowników wysokiego szczebla i specjalistów.

Zwykle mają oni wykształcenie psychologiczne bądź socjologiczne, dysponują szeroką wiedzą na temat specyfiki branży, w której funkcjonuje firma zlecające rekrutację, potrafią rzetelnie oceniać kandydatów i doskonale znają techniki rekrutacyjne. Ponadto wyróżniają się otwartością, kreatywnością, są komunikatywni, profesjonalni i w pełni angażują się w swoją pracę.

Oszczędność czasu i zasobów przede wszystkim

Rekrutacja to proces. Wymaga czasu, wysiłku, zaangażowania i konkretnych zasobów. Oddelegowanie zadań związanych z pozyskaniem nowego pracownika wewnętrznemu działowi kadr może przełożyć się na opóźnienie realizacji innych obowiązków – tych, którymi zajmują się na co dzień. To z kolei może wyraźnie zaburzyć normalne funkcjonowanie firmy. Powierzenie procesu zewnętrznemu podmiotowi to znaczna oszczędność czasu i cennych zasobów. Pracownicy mogą w pełni skupić się na swojej codziennej pracy.

Decydując się na przeprowadzenie rekrutacji na własną rękę, narażasz się na wysokie koszty. Jeśli zatrudnisz niewłaściwego pracownika bądź ten niedługo rozpoczęciu współpracy wypowie umowę, Twoja firma straci pieniądze włożone w proces rekrutacji. Niestety problem ten dotyczy wielu przedsiębiorców. Wynika to z nieodpowiedniego przygotowania do procesu i nieumiejętności dopasowania oferty do kandydata. Agencja rekrutacyjna, dzięki swojemu doświadczeniu i wyspecjalizowanym narzędziom, ogranicza ryzyko podjęcia złej decyzji do absolutnego minimum.

pozyskujesz najlepszych pracowników

Pozyskasz najlepszych pracowników

Agencja rekrutacyjna ma dostęp do szerokiej bazy kandydatów. Ponadto dysponuje specjalistycznymi narzędziami, które umożliwiają skrupulatną selekcję kandydatów. 

Rekruterzy i headhunterzy potrafią skutecznie dopasować kandydata do danego stanowiska. Z łatwością określają potrzeby i motywacje potencjalnych pracowników, zadają trafne pytania podczas rozmów kwalifikacjach i szybko weryfikują wszystkie dokumenty aplikacyjne. Dzięki nim Twoja firma może pozyskać idealnie dopasowanych pracowników – takich, którzy perfekcyjnie wpiszą się w kulturę organizacyjną przedsiębiorstwa i pomogą firmie realizować wyznaczone cele biznesowe.

Rekrutacja na najwyższym poziomie = lepszy wizerunek firmy na rynku pracy

Dobry wizerunek na rynku pracy jest na wagę złota. Niestety firma, która nieumiejętnie przeprowadza rekrutacje, sama robi sobie czarny PR. Brak feedbacku po rozmowie kwalifikacyjnej czy nieodpowiednio przygotowane ogłoszenie o pracę – przez takie rzeczy firma naraża się na negatywne opinie, co może zaburzać jej pozytywny wizerunek na rynku pracy i utrudniać efektywne rekrutacje w przyszłości.

Współpraca z doświadczoną agencją rekrutacyjną pozwoli Ci uniknąć tych problemów. Agencja zaprezentuje Twoją firmę w sposób profesjonalny. Specjaliści przygotują kompletne i atrakcyjne ogłoszenie o pracę, zadbają o sprawny przebieg całego procesu i nie pozostawią żadnego zainteresowanego bez odpowiedzi. Ich zaangażowanie w proces bez wątpienia ułatwi Ci budowę wizerunku dobrego pracodawcy.

Nieocenione wsparcie w trudnych rekrutacjach

Czasem wymagania co do przyszłego pracownika są bardzo wysokie, a wewnętrzny dział kadr nie ma doświadczenia w prowadzeniu tak skomplikowanych i ciężkich rekrutacji. Często trudnością jest też ograniczona dostępność specjalistów wysokiego szczebla. Konieczność docierania do takich kandydatów może znacznie komplikować cały proces. W takiej sytuacji najlepsze, co możesz zrobić, to współpraca z profesjonalną agencją rekrutacyjną.

nieocenione wsparcia

Ostatecznie to Ty zdecydujesz, kogo zatrudnisz

Outsourcing rekrutacji nie jest równoznaczne z utratą kontroli nad tym, kogo przyjmiesz do swojej firmy. Zadaniem agencji jest kompleksowe przeprowadzenie całego procesu rekrutacyjnego i wybór najlepszego kandydata – czyli takiego, który perfekcyjnie wpisuje się w Twoje wymagania. Ostateczna decyzja, czy go zatrudnisz, należy do Ciebie. Innymi słowy, współpracując z agencją, oszczędzasz czas, pieniądze i zasoby, zyskujesz szansę na pozyskanie wybitnego pracownika, a przy tym nie tracisz kontroli nad całym procesem.

Przeprowadzenie rekrutacji to nie problem. Prawdziwym wyzwaniem jest zrobić to skutecznie i osiągnąć wyznaczony cel, czyli zatrudnić odpowiedniego pracownika! Dlatego warto skorzystać z pomocy agencji rekrutacyjnej. Dzięki niej nawet najtrudniejszy proces zakończy się sukcesem!

Zobacz także: https://eduexpress.pl/mowa-ciala-co-mowisz-kiedy-nic-nie-mowisz/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *