Zarządzanie talentami na najwyższym poziomie: jak profesjonalne agencje pomagają w budowaniu elitarnych zespołów?

zarządzanie talentami

Elitarny, doskonale wyszkolony i efektywny zespół pracowniczy to filar przedsiębiorstwa, które z powodzeniem funkcjonuje na rynku i odnosi sukcesy. Jednak zbudowanie takiego zespołu to nie lada wyzwanie. Nieocenionym wsparciem w tym procesie są wiedza i doświadczenie specjalistów z profesjonalnej agencji rekrutacyjnej. Dziś o tym, jak agencje pomagają w budowaniu elitarnych zespołów.

Spis treści:

  1. Agencja rekrutacyjna – profesjonalne wsparcie w prowadzeniu biznesu
  2. Zrozumienie potrzeb klienta to podstawa
  3. W poszukiwaniu talentów na rynku pracy
  4. Kluczowy etap rekrutacji – weryfikacja zgłoszeń i rozmowy kwalifikacyjne  
  5. Rekrutacja z gwarancją sukcesu

Agencja rekrutacyjna – profesjonalne wsparcie w prowadzeniu biznesu

Pozyskiwanie wybitnych pracowników, którzy zasilą kręgi ponadprzeciętnych zespołów pracowniczych, to nie lada wyzwanie. Prowadzenie rekrutacji na własną rękę nie tylko jest czasochłonne i kosztowne, ale także nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Często przyczyna leży w posiadaniu niewystarczających zasobów – tj. brak niezbędnych środków finansowych, odpowiednich narzędzi czy wykwalifikowanych pracowników. Remedium na ten problem jest współpraca z profesjonalną agencją rekrutacyjną.

Usługa outsourcingu rekrutacji, czyli powierzenia procesu zewnętrznej firmie, to rozwiązanie szyte na miarę wymagań współczesnego rynku. Agencje rekrutacyjne zatrudniają specjalistów z bogatym doświadczeniem w dziedzinie pozyskiwania pracowników, a także z prestiżowym wykształceniem z zakresu psychologii lub socjologii. Pracownicy agencji dysponują szeroką wiedzą na temat specyfiki branży klienta, potrafią szczegółowo i dogłębnie oceniać kandydatów i doskonale znają techniki rekrutacyjne umożliwiające trafną selekcję potencjalnych pracowników. Ponadto mają wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne, są otwarci i profesjonalni. Kręgi profesjonalnych agencji zasilają:

  • rekruterzy – czuwają nad przebiegiem procesu rekrutacyjnego, tj. publikują ogłoszenia, dokonują selekcji CV, przygotowują zadania rekrutacyjne i przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne.
  • headhunterzy – aktywnie poszukują pracowników wysokiego szczebla i specjalistów (również u konkurencji); nie bazują wyłącznie na nadesłanych zgłoszeniach.

Profesjonaliści z agencji, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, potrafią pozyskać najlepszych, wybitnych kandydatów, którzy idealnie wpiszą się w kulturę organizacyjną danego przedsiębiorstwa i wesprą je w drodze na sam szczyt. W jaki sposób agencje docierają do najlepszych kandydatów?

Zrozumienie potrzeb klienta to podstawa

Podstawą do efektywnego pozyskiwania pracowników do elitarnych zespołów jest poznanie i zrozumienie oczekiwań i potrzeb danego klienta. Specjaliści z agencji w pierwszej kolejności zdobywają od firmy zlecającej informacje o potrzebach w zakresie human resources. Ponadto zapoznają się z kulturą organizacyjną firmy. Zebrane informacje to baza do stworzenia szczegółowego profilu idealnego kandydata na dane stanowisko.

zrozumienie klienta

W poszukiwaniu talentów na rynku pracy

Kolejnym etapem pracy profesjonalnej agencji rekrutacyjnej jest przygotowanie rzeczowych, atrakcyjnych i wyróżniających się ogłoszeń o pracę i umieszczenie ich na dedykowanych portalach (często też w mediach społecznościowych, takich jak LinkedIn czy GoldenLine). W tym samym czasie agencja prowadzi aktywne poszukiwanie kandydatów – między innymi w mediach społecznościowych czy na portalach ogłoszeniowych. Dodatkowo mogą poszukiwać pracowników we własnej bazie kandydatów, stworzonej w ciągu dotychczasowej działalności na rynku.

Jednocześnie przygotowywane są zadania rekrutacyjne. Testy to bowiem ważny etap rekrutacji w procesie budowania elitarnego zespołu. Pozwalają w pełni zweryfikować potencjał kandydatów.  

Kluczowy etap rekrutacji – weryfikacja zgłoszeń i rozmowy kwalifikacyjne                   

Rekruterzy dokonują weryfikacji i selekcji nadesłanych zgłoszeń, a następnie zapraszają wybranych kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne. Podczas rozmów może być obecny przedstawiciel firmy zlecającej (np. pracodawca czy menedżer). Ostatnim etapem jest przedstawienie najlepszych kandydatów klientowi i wspólny wybór osoby, która zostanie zatrudniona.

zalety pracowników

Rekrutacja z gwarancją sukcesu

Większość agencji rekrutacyjnych funkcjonujących na polskim rynku oferuje model współpracy „Success fee” w wersji procentowej. Oznacza to, że klient płaci za usługę tylko wtedy, kiedy współpraca zakończy się sukcesem – tzn. kiedy wybrany kandydat zostanie zatrudniony. Cena usługi zależy od stanowiska, na jakie jest rekrutacja, i wynosi od 80 do nawet 250%. Model success fee zabezpiecza interesy pracodawcy.

Budowa elitarnego zespołu we współpracy z agencją rekrutacyjną to rozwiązanie szyte na miarę współczesnego biznesu. Specjaliści z profesjonalnej agencji wiedzą, jak pozyskać największe talenty, które zasilą kręgi Twojej firmy!

Zobacz także: https://eduexpress.pl/efektywnosc-vs-koszty-dlaczego-zewnetrzna-agencja-rekrutacyjna-jest-bardziej-oplacalna-dla-twojej-firmy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *